3. Plakat autorstwa Dominiki Czerniak-Chojnackiej

Słupczanka, doktor sztuk pięknych, adiunkt w Pracowni Ilustracji Wydawniczej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Graficzka, ilustratorka, plakacistka.

Laureatka wielu prestiżowych ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów, m.in. wyróżnienie w konkursie Bologna Ragazzi Award 2019 za książkę Kominiarz-Piekarz, nagrody jury w konkursie Ananas International Illustration Exhibition 2019 na Międzynarodowych Targach Książki w Pekinie czy wyróżnienia w konkursie PTWK Najpiękniejsza Książka Roku 2019; oraz ubiegłoroczne (2022) wyróżnienie graficzne za ilustracje i opracowanie graficzne książki Anny Taraski „Dwa słowa”, Wydawnictwo Dwie Siostry, w konkursie „Książka Roku” przyznawane przez polską sekcję IBBY; książka ta została także laureatką Ogólnopolskiego Konkursy Edytorskiego „Dobre Strony” podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek we Wrocławiu (2022).

Plakaty autorstwa Dominiki Czerniak-Chojnackiej nagradzane są na konkursach, wystawiane na międzynarodowych biennale w kraju i za granicą, zyskują uznanie międzynarodowego jury. Można je oglądać na wystawie w Muzeum Regionalnym w Słupcy „Plakaty z łapy.”

***

Prezentowany plakat promujący Koncert Organowy w słupeckiej farze /wymiary 100×70 cm/ otrzymał w minionym roku 2022 na międzynarodowym konkursie Bienal Internacional del Cartel en México  (Meksyk) w kategorii Plakatów opublikowanych w latach 2020-2022 – 3 nagrodę.

Tercer lugar / Third Prize: Dominika Czerniak, Polonia.
Muzyka organowa ze słupeckiej fary lotem jaskółki dotarła i tam.

Cena minimalna 100 zł